Palume kasutada kõnekeskust. Kui Te panete helistades toru hargile, pöördumine ei salvestata. Kõnekeskus on registratuuri asendus, võtab suur osa administratiivsest tööst ja mugav, sest Teie pöördumised ei kao. Aga palume sõnastada oma soov korrektselt. Retsepti tellides loetleda ravimite nimetused, vastuvõtule registreerimiseks kirjeldada lühidalt probleem. Palume kõnekeskuse peale mitte pahandada, vahest helistamisi on nii palju (kõige suurem pöördumiste arv on olnud päevas 79 kõnet), et liin on tõesti kinni (ülekoormatud päev on alati esmaspäev ja teisip'ev). Tuleb proovida helistada uuesti või kasutada teist sidekanalit (eperearstikeskus, email). Vastuvõtu ajal arst ei vasta telefonile, vastuvõtuaeg on vastuvõtul viibiva patsiendi jaoks.
Triaaž (sõelumine) on oluline. See on osa õe või arsti tööst. Sellega kaudu reguleeritakse patsientide jõudmine vastuvõtule. Teatud töökorraldust puudutavate reeglite kohaselt peab perearsti registratuuris olema iga patsiendi kohta lühidalt märgitud pöördumise põhjus.
Ühe visiidi jaoks on aega 30 minutit. Mitmete kaebuste korral (selgitatakse triaaži käigus) saab õde planeerida kahekordset visiiti. Iga perekonna liikmele tuleb planeerida oma vastuvõtt. Vajadusel antakse visiidil korduv vastuvõtuaeg. Mitmete erinevate probleemide korral ei pruugi me pöörata piisavalt tähelepanu kas või ühele. Üritagem tegeleda ühe probleemiga korraga ja põhjalikult. Tulge parem sagedamini kohale.
Laekunud kaebused ja ettepanekud töö parandamiseks nende töökuude jooksul olid: Retseptiga on kiire Sellega seoses palume kontrollida oma retseptiravimite või nende retseptide olemasolu varakult. Välja kirjutatud ravimitega saab tutvuda patsiendiportaalist (vaata kasulikud viited) või apteegist. Palume võimalusel mitte helistada meile pideva retsepti tellimiseks apteegis olles (mõni soovib saada pidev retsept nüüd), sest vahest me ei jõua Teie soov kohe ja praegu täita. Lubadus on, et retsepte valmistatakse 1 ööpäeva jooksul. Samuti pöördus meie poole sugulane, kes eeldas, et me kontrollime kõikide patsientide ravimretseptide aegumist ise- ei kontrolli. Retsepte tuleb Tellida patsiendil või tema esindajal.
Vale ravim välja kirjutatud või ravim välja kirjutamata Sellega seoses palume, et Te täpsustaks oma püsiravimi nimetus/toimeaine retsepti tellides. Hea kui täpsustatakse ka doos (raviskeemi korrektsiooni käigus vahest ravimi doos muutub ja õde ei pruugi teada, millises doosis ravim Te hetkel tegelikult võtate). Täname kui olete nii teinud. Ravimid on Teie head sõbrad ja nende nimetused võiksid olla meeles või kirjas või pildistatuna telefoni sees. Ei tasu paluda õel kirjutada teile ``kõiki Teie ravimeid``. Päriselu näited: patsient palub kirjutada välja ravim, nimetus ei ole meeles. Patsient ainult ütleb, et `` selle diagnoosiga probleemi vastu``. Arst paneb viimasena ordineeritud ravimi retsept ülesse. Tegelikult patsient on juba eelnevalt käinud eriarsti vastuvõtul ja eriarsti poolt raviskeem sai vahetatud. Patsient perearsti sellest ei teavitanud, perearst ei tulnud uue ravimi otsimise peale (seda perearsti programmis tuleb otsida eraldi teisest ühest kohast). Teine olukord: patsient küsib retsepte. Korraga võtab üle 10 rohtu, täpsemalt patsient rääkida ei oska, nimetused ei ole meeles, diagnoose täpsustada ei oska. Patsient vihastub, et miks õde ei saa iseseisvalt kõike üles leida. Õde näeb retseptikeskusest kahest erinevast kohast hunnik erinevaid ravimeid, mitmed erinevad ravimid ühe ja sama terviseprobleemi vastu. Eelmisel perearstil kuskile loetelu patsientide püsiravimitest ei tehtud. Personaal paneb oma arusaamise mööda viimasena ordineeritud ravimite retseptid ülesse (selle välja selgitamine on tohutu ajakulu) ja selgub, et osa retseptidest on valed ja osa välja kirjutamata. Hea kui TIS on kuskil epikriisides raviskeem kirjas, juhtub, et väljavõte haiglast ülesse lisamata (eriarsti poolt kinnitamata, siis perearst neid ei näe). Kehv on siis kui patsient veendunud, et ``peame kõiki iseseisvalt otsima``, palume ravimeid tellides meil ikkagi kaasa aidata. Tervis on Teie oma, tahaks parema tervise nimel koostööd teha.
Ma ei ole midagi aru saanud Arst annab meelespea kirjalikul kujul vajadusel alati kaasa. Hea kui patsiendil on tehtud kogumik oma tervisega seotud infoandmetest või patsient oskab kasutada patsiendiportaali. Kui arsti või õe antud soovitus tundub imelik, küsige palun ALATI inimkeelset versiooni. Vastame meelsasti.
Mul oli ebamugav Teiega suhelda ja õde soovis liiga detailselt anamneesi saada Teil on alati võimalik meiega suheldes paluda, et me helistaks teisel ajal. Sama ka delikaatse info kohta, palume üldjuhul mainida õele probleem üldjoontes, võib pisidetailidesse soovi korral mitte laskuda (telefoniga suheldes).
Ma ei mäleta mida haiglaarst mulle rääkis Rõhutame, et statsionaarselt või päevaravilt lahkudest tuleb küsida raviarsti käest meelespea ravi kohta. Perearst näeb epikriisist seda ainult siis kui epikriis on eriarsti poolt kinnitatud, vahest see ei ole kohe perearsti nähtav. Palume ka kirjutada endale ülesse, millal Teid kutsutakse haiglaravi või protseduuridele, meile ei pruugi olla see informatsioon nähtav. Kui kahtlustate, et eriarsti visiidi käigus informatisoon ei jää meelde, külastage palun eriarst koos saatjaga või pange informatsioon kirja.